Наклеювання шпалер на стіни
Шпалерами називають будь гнучкі покриття стін, які продають рулонами. По фактурі шпалери бувають гладкі, тиснені й гофровані. По стійкості поверхні до різних впливів у процесі експлуатації-звичайні, водостійкі, миючі, звукопоглинальні, стійкі до сухого стирання, ворсові і велюрові. Властивості шпалер безпосередньо залежать від якості матеріалів, що застосовуються при їх виготовленні. За малюнком, кольором і способами нанесення паперові шпалери діляться на:
- Неґрунтовані - малюнок нанесений водною клейовою фарбою безпосередньо на білий або кольоровий папір;
- Лепкові - фарби нанесені на папір одночасно з малюнком;
- Грунтовані - малюнок нанесений на грунтований або забарвлений папір;
- Фонові - матове однотонне забарвлення зображує структуру шовкової тканини;
- Гобеленові килими - малюнок на грунтованому та пофарбованому папері імітує килим або гобелен;
- Металізовані- фарба містить як пігмент металеву пудру натурального кольору;
- Безшовні - мають будь-яку фактуру;
- Сатиновані - фарба малюнка містить слюду, що надає шпалерам вид сатину;
- Деревні - на паперову основу наклеюють зрізи шпони цінних порід;
- Ворсові або велюрові - верхній шар складається з ворсу відходів синтетичного волокна.
Промисловість випускає наступні види вологостійких шпалер:
- На паперовій основі - ізоплен, пеноплен;
- На тканинній основі - дерматин;
- На нетканеволокністой основі - племекс.
Сучасні шпалери складаються як мінімум з двох шарів: Основи та декоративного покриття. В якості основи використовується спеціальний папір, тканина або нетканий матеріал (флізелін). Інструменти, які вам знадобляться для обклеювання шпалер:
- ножиці;
- кисть;
- щітка з м'якою щітиною;
- валік;
- ніж;
- лінійка;
- відро для клею;
- мокра ганчірка.
Полотнища шпалер нарізають ножицями з довгими лезами. Для нанесення клею застосовуються кисті або хутряні або поролонові валики. Клеїти шпалери потрібно після штукатурення стін, і повного висихання поверхні. Огляньте кімнату і вирішите, з якого місця почати. Розгорніть два рулони шпалер, і перевірте як поєднується малюнок.
Існує три випадки суміщення:
- поперечне;
- діагональное;
- візерунок, що не вимагає суміщення.
Подивіться на візерунок і визначте, з якого місця він почнеться від стелі, приклавши і пересуваючи рулон на стіні. Далі шпалери розрізають на полотнища, довжина яких повинна бути трохи більше висоти приміщення (зазвичай це 10 см). Якщо необхідно підігнати діагональний малюнок, то кожне полотнище треба перевірити на розмір і на суміщення малюнка.
Наклеювання шпалер
Перше полотнище часто наклеюють у двері чи вікна, щоб приклеїти шпалери, на виворіт полотнища шпалер кистю наносять клей. Переконайтеся що клей нанесений рівномірно, потім складете полотнище і почекайте, щоб клей просочив підкладку шпалер. Підніміть покрите клеєм полотнище шпалер верхньою частиною до стелі. Притисніть до стіни і розгладьте від центру до країв. Розташування першого полотнища треба ретельно вивіряти, для того що б всі інші також розташовувалися вертикально. Наклеюємо бордюр. У разі гладких шпалер, він клеїться поверх шпалер з попередньою розміткою його місця розташування. Бордюр потрібно просто змочити водою із зворотнього боку і залишити на 5 хв, після цього нанести клей і відразу приклеїти. У разі рельєфних шпалер краще спочатку приклеїти бордюр, а потім точно підігнати до нього смуги шпалер зверху і знизу. Зовнішні кути можна заклеїти повним полотнищем, розгладжуючи від кута до країв. Внутрішні кути. Заміряйте відстань від краю останнього приклеєного полотнища шпалер до кута в трьох місцях. Приготуйте полотнище рівне цій ширині, плюс 13 мм на перехлест. Якщо вам доведеться відрізати великий шматок від кутового полотнища, то використовуйте його як наступне полотнище, якщо він невеликий, то далі клейте повним полотнищем. Приклейте полотнище, закривши перехлест в 13мм.
Найчастіше шукають: