Вагонка - облицювання стін
Сьогодні випускається безліч видів вагонки з тієї чи іншої породи дерева різних квітів, фактур і розмірів. Облицювання вагонкою краща по відношенні до інших видів оздоблювальних робіт, тому що:
- це нескладно
- працювати з вагонкою значно чистіше, ніж штукатурити, фарбувати стіни або клеїти шпалери
- перелік матеріалів, які вам доведеться придбати, мінімальний: вагонка, рейки, цвяхи і шурупи.
- облицювання стін стандартної вагонкою вирівнює поверхню і надає їй особливий естетичний вигляд.
- повітряний простір між стіною і власне вагонкою, природно виникає при облицюванні, створить в приміщенні додаткову температурну, звукову, вологу комфортність.
- між стіною і панелями завжди знайдеться місце для звукоізоляційних матеріалів. За вагонкою легко ховаються труби і електропроводка.
Що потрібно врахувати при виборі вагонки для ремонту?
Важливі наступні характеристики: загальна ширина і ширина ефективності, тобто з вирахуванням входять в пази шипів, товщина дошки, ширина паза і шпильки, матеріал або порода дерева і лицьове покриття. Вагонка, зроблена з ДСП або складається цілком з деревини, повинна мати, крім відповідних один одному паза і шпильки, ще й вентиляційні пази. Для кріплення вагонки до стін або стелі існують різні способи, але всі вони передбачають використання несучої конструкції. Несуча конструкція з дерев'яних планок або металевих профілів, яка, після закріплення її на стіні, обшивається вагонкою. При цьому між стіною і облицюванням залишиться зазор в декілька сантиметрів, він і є вентиляційною шахтою. До того ж зазор знизить небезпеку того, що дерево почне жолобитися або «цвісти». Широкі ж дошки або смужки ДСП рекомендуються використовувати в тому випадку, якщо ви збираєтеся кріпити вагонку «в ялинку», з'єднуючи елементи під кутом. Створення несучої конструкції починається зі свердління планок несучої конструкції. Відстань між отворами може коливатися від 50 - 70 см.
Найчастіше шукають: