Натяжні стелі
Натяжні стелі були винайдені у Франції, саме тому їх часто називають "французькими стелями". Характеристики міцності, водонепроникність, стійкість до більшості складів миючих засобів і зовнішнього атмосферного впливу, легкість монтажу та обслуговування поряд з унікальним зовнішнім виглядом і можливістю реалізовувати найсміливіші і незвичайні дизайнерсько-конструкторські проекти, зумовили величезну популярність натяжних стель. Сьогодні термін «французькі натяжні стелі» є швидше загальним і в більшості випадків не відповідає дійсності. Якщо в минулому столітті основні дизайнерські розробки і велика частина постачальників полотен натяжних стель були французькими, то зараз ринок поділили між собою фірми виробники багатьох країн Європи, найбільш значними з яких залишаються Франція, Голландія, Італія, Швеція. Свій сектор ринку займають і вітчизняні виробники, причому як використовують вінілові полотна брендів світового значення інших країн, так і випускають полотна стель самостійно.
Натяжні стелі Львів
Також випускають полотна натяжних стель з поліестрової тканини з поліуретановим просоченням (Clipso, Cerutti). Якщо плівка ПВХ поставляється в рулонах шириною 1.6-2 м, і зварюється на заводах виробників стель у полотна необхідної ширини, то п'ятиметрова ширина рулонів поліестрової тканини дозволяє покривати відповідними розмірами стелі безшовними полотнами. Крім того, натяжні стелі з поліестрової тканини не вимагають нагрівання при монтажі і вони морозостійкі, на відміну від стель з вінілової плівки. Їх натягують вручну при кімнатній температурі, що дає деякі переваги використання. У деяких випадках французькі натяжні стелі називають стелі типу «зоряне небо», що знаходяться сьогодні на піку популярності. Хоча дизайнерські розробки фірм багатьох країн, у тому числі вітчизняних, настільки далеко просунулися від первісного вигляду стель «зоряне небо», що сама ідея про пріоритети втратила сенс. Сьогодні, вельми спрощено, натяжні стелі це рівні, багаторівневі, похилі, арочні і специфічні форми покриттів, різної фактури і колірного виконання. До останніх відносять стелі типу «хвиля», що дають ефект поверхні моря, «дзвони» (акцентовані поглиблення в поверхні, що нагадують дзвін), «конуси» (майже аналогічні «дзвонів» виступи на полотні стелі) і «зоряне небо» самих різних виконань. Натяжні стелі «зоряне небо» представляють собою поверхню темного кольору (у більшості випадків кольору вечірнього або нічного неба), за якою розташовані точкові світильники, що імітують великі зірки. І опто-волоконні нитки, що створюють ефект світіння зірок далеких галактик. Опто-волоконні нитки розташовують або за площиною плівки, або в поверхні, або, випускаючи їх у приміщення на 20-40 см. У кожному конкретному випадку отримують свій унікальний ефект, і вибір варіантів розташування освітлення визначається замовником по проектних розробок дизайнерів.
Натяжні стелі у Львові
Різноманітність гам кольорів та фактур. Простір над головою може відтворювати горбистий рельєф, місячний кратер, арки, намети, куполи та інше. Натяжні стелі можна мити із застосуванням будь-яких миючих засобів, м'якою ганчіркою. Їм не страшні протікання - вони витримують досить велику масу води (до 100 л на 1м квадратний стелі). По фактурі полотна натяжних стель умовно ділять на кілька типів: матові, лакові-глянцеві, оксамитові, мармурові, шкіряні і т.д. Є окремий вид натяжних стель з матовою фактурою білого кольору, що фарбується акриловою фарбою в різні кольори. Часто на полотна натяжних стель наносять унікальні зображення способом широкоформатного друку на промислових принтерах. Це дозволяє отримувати натяжні стелі абсолютно унікального дизайну, хоча подібні дизайнерські рішення коштують досить дорого.
Єдине чого боїться така стеля, так це ріжучі та колючі предмети.
Сьогодні застосовують два основних способи монтажу натяжних стель - гарпунний і без гарпунний (штапкові, кліпсові). Монтаж по гарпунній технології вимагає абсолютно точних вимірів, оскільки полотно стелі вирізається на заводі виробника з необхідними технологічними допусками за розмірами стелі приміщення, краї плівки зміцнюються від розшарування і до них приварюються спеціальні гачки-гарпуни. Гарпунне кріплення дозволяє при необхідності проводити демонтаж і монтаж полотна, але при неправильно знятих розмірах готову стелю не вдасться встановити. Без гарпунні технології (сьогодні в основному кліпсові) вирішують проблему з вимірами, оскільки полотно доставляється на місце монтажу з великими допусками і зайва плівка обрізається вже після закріплення в несучих кріпильних профілях. Але демонтувати стелю з наступним монтажем вже не вдасться. Сам монтаж як по гарпунній, так і кліпсовой технологіям достатньо оперативний, хоча вимагає спеціального обладнання. Спочатку кріплять до стін або стелі несучу конструкцію з ПВХ профілів за розробленим проектом. Полотно натяжної стелі чіпляють до профілів за допомогою спеціальних гачків і розігрівають його до температур 45-60 градусів. У більшості випадків ступінь розігріву визначається досвідом і професіоналізмом монтажників, оскільки перегріта плівка погано утримується в зачепленні профілів, а недостатньо розігріту неможливо якісно натягнути. Після розігріву натягують і фіксують за допомогою гарпунів або кліпс одну з діагоналей полотна, потім іншу. Тільки після фіксації кутів полотна починають натяжку і кріплення периметра, фіксуючи спочатку місця швів, а потім ділячи залишилися ділянки навпіл. Натяжні стелі великих площ фіксують від можливого провисання спеціальними розділовими профілями до поверхні перекриття, але в більшості випадків це жорстко прив'язує висоту натяжної стелі до базової поверхні. Правда в останні роки з'явилися технології, що дозволяють фіксувати проблемні місця за допомогою спеціальних тросів, але поки вони мало використовуються і більшість виробників не має необхідного досвіду роботи з ними. Безумовно, монтаж натяжних стель складних конструкцій відбувається інакше, але основні принципи залишаються незмінними. Отвори для люстр або світильників вирізають, попередньо наклеївши на полотно в потрібних місцях спеціальні зміцнюючі кільця з ПВХ. Це роблять для того, щоб порушена структура вінілової плівки не почала розшаровуватися в місцях розташування отворів. Клей для кілець застосовують швидковисихаючий, тому особливих затримок при вирізці отворів не відбувається.
Найчастіше шукають: