Облицювання керамічною плиткою

Етапи облицювання керамічною плиткою

Облицювання стін на тонкому шарі клею придатна практично для всіх видів плитки незалежно від товщини і формату. Клей продають у вигляді порошку або в готовому вигляді. Такі клеї придатні і для зовнішніх робіт, так як вони стійкі до впливу води і морозу.
Облицювання керамічною плиткою
Для укладання плитки по ДСП і гіпсокартонних перегородок застосовують спеціальний клей, який після затвердіння, не втрачає своєї еластичності.

Облицювання стін плиткою. Для цього необхідно очистити основу, і рівномірно суцільним шаром нанести клей зубчастим шпателем. Плитку починають наклеювати по заздалегідь прокресленій горизонтальній лінії. Кладуть її на клей і злегка притискають і повертають, ставлячи в необхідне положення.

Плитки у зовнішніх кутах на одній стіні потрібно розташовувати так, щоб вони виступали за кут на товщину шару клею і плиток суміжної стіни. Останні повинні відступати від кута на ширину шва.

Для укладання різаної плитки на внутрішніх кутах, клей необхідно нанести не тільки на стіну, але і на тильну сторону плитки. Якщо всі плитки щільно прилягають до хрестовини, значить, укладку вели правильно.

Остання операція облицювання плиткою- затирка швів. Затирку виконують гумовим шпателем, водячи його по діагоналях. Залишки складу видаляють вологою губкою.

Різка плитки

Перш ніж розрізати плитку, необхідно м’яким олівцем або фломастером прокреслити на лицьовій поверхні лінію різання. По накресленої лінії роблять надріз склорізом (різцем або плиткорізом) і розламують плитку на 2 частини. Надріз необхідно робити без відриву інструменту від поверхні, в напрямку на себе, злегка притискаючи на її поверхню. Коли надріз зроблений, плитку простукують невеликим молотком або різцем по тильній поверхні в зоні надрізу. Потім її кладуть на круглий брусок (або на край столу) так, щоб надріз збігався з його поздовжньою віссю, і натискають одночасно на обидві половинки плитки. В результаті чого вона ламається.

Свердління отворів, різання по кривих

Точна розмітка ліній різання потрібна і при фасоннму різанні плиток. Зробити розмітку можна за допомогою вирізаних з картону шаблонів. Невеликі округлі виїмки легко виламати щипцями або пласкогупцями. Більш якісний зріз вийде, якщо користуватися спеціальною пилкою (дротяною) або електролобзиком.

Якщо необхідно просвердлити отвори застосовують скло-і плитко-бури. Отвори свердлять на низьких оборотах інструменту. Щоб плитку не «відвело» пилкою, під неї підкладають піноматеріал або картон

Найчастіше шукають:

Comments are closed.