Звукоізоляція стін

Шум – це будь-який небажаний звук, що поширюється в повітрі і що передається по елементах конструкції будівлі. У першому випадку він може бути поглинений різними пористими матеріалами, а в іншому випадку – обробленний масивними, щільними матеріалами типу важкого пластика.

Буває так, що шум, який поширюється в повітрі проникає в стелі, стіни і підлоги і стає шумом, переданим по елементах конструкцій. У цьому випадку звукоізоляцію необхідно робити і в повітрі і по елементах конструкції.

Звукоізоляція стін у Львові

Спочатку, необхідно визначити джерела шуму, наприклад, від старої побутової техніки (пральна машина, посудомийна машина та ін.). Техніку можна замінити на нову або встановити на шумопоглинальній основі.

Звукові хвилі поширюються по монолітним приєднаним конструкціям (по обшивці гіпсокартону, прикріпленої безпосередньо до каркаса). Щоб зупинити поширення звукових хвиль по конструкції, необхідно зробити повітряний або інший розрив між суцільними елементами.

Установка стійок стін у шаховому порядку, пристрій «кімнати в кімнаті» і використання пружних профілів для обрешітки під обшивку стін і стель-найбільш відомі способи руйнування «звукових містків».

Шуми можуть виходити з:

  • водопроводу, який може шуміти від протікання води по трубах. Щоб знизити такі шуми, труби ізолюють від елементів конструкції будівлі. Ділянки з вигинами труб вкривають поглинаючим матеріалом; зазори навколо труб зашпаровують еластичним герметиком, заповнюють монтажною піною або пропускають труби через гнучкі пластикові вкладиші; в місцях кріплення труб встановлюють пластикові підкладки.
  • каналізація, необхідно ізолювати всі зливні труби з ПВХ від будь-яких елементів конструкції, а отвори заповнити монтажною піною. Для того щоб шум, що переходить зі стелі на труби, не передавався по повітрю, труби обгортають матеріалами зі скловолокна з пластиковою основою, і кріплять хомутами.
  • повітропроводи, в яких шуми проходять по тонким металевим стінкам передаються в сусідні приміщення і проходять в повітрі через вентиляційні отвори. Виправити це можна, ізолювавши повітропроводи скловолокнистими матами з підкладкою. Монтажна піна створює непогану ізоляцію в місцях проходження повітроводів через стіни та перекриття. Якщо немає можливості застосувати зовнішню звукоізоляцію, то можна використовувати матеріали для обробки вентиляції зсередини.

Звукоізоляція каркасних стін

Оскільки гіпсокартон не призначений для звукоізоляції, існує кілька способів обробки каркасних конструкцій.

Один із способів, це використання важкого пластика.

Важкий пластик має товщину 3 мм і важить близько 5 кг / м². Головне його призначення це звукоізоляція. Продають у вигляді рулону, який нарізається на смужки і кріпиться на каркас.

Насамперед необхідно встановити ізоляцію зі скловолокна, і обшити стіни важким пластиком, щоб зменшити передачу шуму через конструкцію. Шви закрити герметиком. Контури встановлених електричних коробок продавлюють на пластику і вирізують місця під них ножем і ущільнюють коробки по периметру до і після кріплення гіпсокартону. В якості додаткового демпфуючого елемента звукоізоляції між каркасом і гіпсокартоном можна використовувати прокладки з спінених матеріалів.

Так як шурупи це прямі звукові містки між каркасом і обшивкою, їх кількість необхідно зменшити або кріпити короткими шурупами, що не стосуються каркаса, і кріпити обшивку клеєм.

Щоб не було щілин між листами гіпсокартону, на краю кожного аркуша до встановлення наносять валик герметика. Кутові шви також можна закрити герметиком.

Поліпшити звукоізоляцію можна використовуючи спеціальний звукоізолюючий гіпсокартон, або обшити гіпсокартоном у два шари, склеївши шару еластичним герметиком.

Найчастіше шукають:

Comments are closed.