Вагонка – облицювання стін

Сьогодні випускається безліч видів вагонки з тієї чи іншої породи дерева різних квітів, фактур і розмірів.

Облицювання вагонкою краща по відношенні до інших видів оздоблювальних робіт, тому що:

Вагока

  • це нескладно
  • працювати з вагонкою значно чистіше, ніж штукатурити, фарбувати стіни або клеїти шпалери
  • перелік матеріалів, які вам доведеться придбати, мінімальний: вагонка, рейки, цвяхи і шурупи.
  • облицювання стін стандартної вагонкою вирівнює поверхню і надає їй особливий естетичний вигляд.
  • повітряний простір між стіною і власне вагонкою, природно виникає при облицюванні, створить в приміщенні додаткову температурну, звукову, вологу комфортність.
  • між стіною і панелями завжди знайдеться місце для звукоізоляційних матеріалів. За вагонкою легко ховаються труби і електропроводка.

Що потрібно врахувати при виборі вагонки для ремонту?

Важливі наступні характеристики: загальна ширина і ширина ефективності, тобто з вирахуванням входять в пази шипів, товщина дошки, ширина паза і шпильки, матеріал або порода дерева і лицьове покриття.

Вагонка, зроблена з ДСП або складається цілком з деревини, повинна мати, крім відповідних один одному паза і шпильки, ще й вентиляційні пази.

Для кріплення вагонки до стін або стелі існують різні способи, але всі вони передбачають використання несучої конструкції.

Несуча конструкція з дерев’яних планок або металевих профілів, яка, після закріплення її на стіні, обшивається вагонкою. При цьому між стіною і облицюванням залишиться зазор в декілька сантиметрів, він і є вентиляційною шахтою. До того ж зазор знизить небезпеку того, що дерево почне жолобитися або «цвісти».

Широкі ж дошки або смужки ДСП рекомендуються використовувати в тому випадку, якщо ви збираєтеся кріпити вагонку «в ялинку», з’єднуючи елементи під кутом.

Створення несучої конструкції починається зі свердління планок несучої конструкції. Відстань між отворами може коливатися від 50 – 70 см.

Найчастіше шукають:

Comments are closed.