Шпалери – поради при виборі

При виборі шпалер необхідно враховувати функціональне призначення приміщення і його дизайн. Не слід обклеювати стіни і стелі спалень миючими або рулонними полівінілхлоридними шпалерами, це призводить до порушення повітрязволожувального режиму приміщення. Тому для житлових кімнат слід вибирати натуральні шпалери, які добре пропускають повітря і володіють низькою теплопровідністю матеріали, до яких відноситься штукатурка, папір і текстиль.
Шпалери
Для невеликих за розміром житлових приміщень бажано застосовувати матеріали з гладкою і матовою поверхнею, до яких відносяться гладкі шпалери, пофарбована клейовими фарбами гладка штукатурка і панелі з деревних матеріалів, покриті лаком або оброблені шпоном з листяних порід з мало помітним малюнком річних кілець.

У темних кімнатах шпалери повинні бути світлими, штукатурка пофарбована світлими фарбами, деревина оздоблювальних матеріалів теж повинна бути світлою.

Шпалери

Для обробки кухні, передпокою, ванної та туалету краще використовувати вологостійкі шпалери.

Шпалери з твердого вінілу можуть застосовуватися при обробці будь-яких приміщень, так як легко переносять підвищену вологість.

Перш ніж купити шпалери, необхідно вирішити, який колір і малюнок вам більше підійде для приміщення, так як шпалери можна вибрати з великими або дрібними малюнками, або однотонні яскраві і непомітні тони.

Для кольору існує правило трьох:

  1. Вибирайте для інтер’єру три кольори і три відтінки;
  2. Покриття основним кольором 70% кімнати (наприклад, стіна і підлога), 20% – другого кольору (меблі та фіранки), 10% віддайте акцентам – наприклад, аксесуарам.
  3. Намагайтеся використовувати в одній кімнаті не більше трьох видів шпалер.

Вивчаючи вплив колірного колориту на поведінку і нервовий стан людини, вчені прийшли до висновку що: стіни м’яких, салатових відтінків створюють атмосферу врівноваженості і впевненості; яскравий червоний або оранжевий колір діє дратівливо.

Існують спеціальні рекомендації щодо застосування кольору в приміщеннях з урахуванням сторін світу.

Якщо вікна кімнати виходять на південну сторону і в кімнатах багато сонячного світла, шпалери краще підбирати темних, насичених тонів: темно блакитного, синього, фіолетового, кавового, теракотового, шоколадного. Особливістю цих кольорів є здатність поглинати надлишок світлової енергії.

Якщо вікна виходять на північ, недолік сонячного світла компенсують шпалери теплих тонів: золотисто-жовтого, світло-оранжевого, жовтувато зеленого, пурпурного.

Якщо в приміщенні недостатньо природного освітлення, стіни рекомендується обклеювати помаранчевими, яскраво-жовтими, салатовими шпалерами. Ці забарвлення роблять кімнату світліше в 1,5- 2 рази.

Вибираючи колір шпалер, необхідно також враховувати, що колір стін може візуально як збільшувати, так і зменшувати розміри приміщення. Якщо приміщення обклеєно шпалерами темних тонів, воно здається менше, а якщо шпалерами світлих синьо зелених тонов- то здається більше.

Темні тони поглинають сонячні промені, що візуально зменшує об’єм, в результаті велике приміщення можна зробити затишніше. Найсвітлішою кімнатою повинна бути дитяча, шпалери потрібно вибирати світлих тонів. Для коридорів, прихожих та інших підсобних приміщень підходять шпалери темно-синього, темно зеленого і темно коричневого кольорів.

Однотонні і шпалери з маленьким малюнком, візуально розширюють стіни невеликих приміщень, шпалери з великими малюнками, зменшують простір, тому застосовувати їх потрібно тільки у великих приміщеннях.

Шпалери з вертикальними смужками підходять для невисоких кімнат, а шпалери з поперечними смугами роблять приміщення нижче, тому їх розклеюють в кімнатах з високими стелями.

Шпалери повинні гармоніювати з меблями, її кольором і стилем. Також необхідно поєднувати колір стін із забарвленням стель і дверей.

При наклейці фотошпалер, дотримуйтесь наступних правил.

Фотошпалери слід наклеювати на стіну, що знаходиться навпроти вікна. Бажано, щоб ця стіна була торцевою.

Не слід розміщувати поруч з вікном, так як в цьому випадку через умови освітленості це не дасть потрібного ефекту, крім того, вікно, є яскравим світловим об’єктом, заважатиме сприйняттю картини. Група м’яких меблів для сидіння повинна знаходиться навпроти стіни, обклеєній фотошпалерами, і по можливості на значній відстані від неї.

Найчастіше шукають:

Comments are closed.